W ostatnich latach można było zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania zakupami przez internet, sklepy internetowe stały się powszechnym oraz prostym rozwiązaniem. Pozwalają one sprzedawcom na lepsze wyeksponowanie swojej oferty oraz pozyskanie nowych klientów. Klient może zapoznać się szczegółowo z opisami produktów, zobaczyć zdjęcia oraz sprawdzić opinię o produktach.

Dzięki Mefisto SMB prowadzenie sklepu internetowego okazuje się jeszcze łatwiejsze. Program udostępnia funkcjonalność pozwalającą na integrację Mefisto SMB ze sklepem internetowym. Integracja z systemem pozwala na pełną automatyzację i realizację procesu sprzedaży. Zamówienie, które składa klient wędruje bezpośrednio w aplikacji głównej wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi przesyłki oraz formy zapłaty. System pozwala także na bezpośrednie stworzenie faktury lub paragonu do zamówienia. Ważną kwestią są stany magazynowe, które dzięki integracji mogą zostać odzwierciedlane w sposób rzeczywisty.

Integracja z systemem Mefisto SMB umożliwia usprawnienie procesów biznesowych w przedsiębiorstwie, w tym zarządzania stanami magazynowymi, realizacją zamówień ze sklepu internetowego, transakcjami zewnętrznymi, kontaktem z klientem, jak i również wymianą informacji dotyczących produktów i logistyki.

Mefisto SMB pozwala na:
  • usprawnienie oraz automatyzację procesów sprzedażowych w sklepie internetowym
  • zniwelowanie błędów związanych ze zmianą stanów magazynowych
  • proste i szybkie tworzenie dokumentów sprzedażowych odnoszących się do poszczególnych zamówień
  • intuicyjne dodawanie nowych produktów
  • szybki przepływ informacji co pozwala na natychmiastową obsługę klienta sklepu internetowego