Nawet małe i średnie firmy w codziennej pracy przetwarzają olbrzymie ilości różnego rodzaju danych. Odpowiednio wykorzytane mogą dostarczyć ciekawych informacji na temat kontrahentów, trendów czy skuteczności kampanii marketingowych. Używanie arkuszy Excela na dłuższą metę jest niewygodne i czasochłonne. Jeśli firma chce odkryć, co tak naprawdę powoduje zwiększenie sprzedaży powinna zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnego narzędzia.

Do takich narzędzi zalicza się na pewno moduł 'Analiza sprzedaży' programu Mefisto SMB, który na bazie danych wprowadzonych do systemu daje doskonały obraz tego co dzieje się ze sprzedażą w firmie. Moduł powstał z myślą o właścicielach i osobach zarządzających firmą. Moduł zwiększa efektywność działania - niezbędne raporty dostępne są natychmiast a każdy z nich może być zmodyfikowany i dostosowany od indywidualnych potrzeb.

Raporty powstałe z wykorzystaniem modułu mogą bez problemu zostać wyeksportowane do arkuszu kalkulacyjnego Microsoft Excel.

Mefisto SMB gwarantuje:

  • oszczędność czasu - wygenerowanie raportu zajmuje niewielką ilość czasu, a dane przedstawione w dogodny sposób pozwalają na szybką analizę sytuacji w firmie
  • zwiększenie efektywności działań podejmowanych przez firmę - moduł pozwala na wygodne śledzenie rezulatatów przeprowadzanych działań marketingowych
  • usprawnienie i ułatwienie podejmowania kluczowych decyzji
  • szybkie porównywnanie danych z kilku okresów działalności gospodarczej